Aktuality | Obchod | Fotky | Závody |Kontakt | Odkazy

10. titul mistra ČR… 10.01.

…v kategorii Masters 50 je doma.

V sobotu 9. ledna 2010  proběhlo v Táboře Mistrovství ČR v cyklokrosu. V kategorii Masters startovalo hromadně 40 závodníků v kategoriích M 30 – M 50. Na těžké zledovatělé, sněhem pokryté trati při teplotě až -4 stupně  se jelo 5 okruhů v délce 40 minut. Okruh měl asi 3,4 km. Na této trati se za 3 týdny pojede i Mistrovství světa v cyklokrosu Elite.

Po nájezdu do terénu se v čele usadil favorizovaný áčkař Chyba z Prahy, následovaný Jiříčkou a naším Zbyňkem Ocáskem st. Na zledovatělé trati bylo množství pádů. Jako první si ustlal Jiříčka a několik okamžiků po něm se poroučel k zemi i favorit Chyba.  Zbyněk Ocásek se na chvíli dostal do čela závodu,  což ale netrvalo dlouho, protože pády se mu taktéž nevyhnuly. Kolo od kola byla trať náročnější, protože se uklouzávala. Nakonec po několika pádech, kterým se nevyhnul nikdo, skončil ve své kategorii na prvním místě, před Jirkou Sedláčkem a Jiřím Mandausem. V kategorii M 30 zvítězil Jirka Chyba z Prahy  před Špicarem a Jiřičkou. V kategorii M 40 vyhrál Pavel Balák před Kvasničkou, který v závěrečném spurtu porazil Martina Šímu, obhájce titulu.

Týmový jezdec Stanislav Vávra se z důvodů popraskaných kolejí a množství sněhu na štrece nemohl zúčastnit, Jirka Urbášek ze zdravotních důvodů se nemohl taktéž zúčastnit, i když by moc rád jel.

Je škoda, že početnou kategorii Masters neberou na vědomí pořadatelé ani rozhodčí TOI-TOI CUPU, o médiích nemluvě! Organizačně byl závod špatně zvládnutý, při startu došlo na různá rozhodnutí pořadatelů a rozhodčích. Závodníci díky těmto zmatkům stály zbytečně 10 minut na startu připraveni k závodu. Bylo by dobré si vzít vzor ze závodů z Polska, Belgie, Holandska a Německa, kde jsou tyto závody Masters na profesionální úrovní a jsou uznávány.