Rubriky
Peníze

Proč má tolik lidí půjčky, a jak se s nimi vypořádat?

Půjčky, úvěry, hypotéky, leasingy, to všechno zatěžuje většinu českých domácností. Dalo by se říct, že kdo nedluží, není Čech. Proč tomu ale tak je, které půjčky jsou nutné, které ne, a co dělat, když už nezvládáme splácet?

Půjčky nutné, a ty méně nutné

V některých situacích si zkrátka člověk půjčit potřebuje. Málokdo totiž zvládne v brzkém věku našetřit na koupi nemovitosti, někteří pak zase musí řešit opravdu podstatné zdravotní výdaje, či zaplatit dětem výdaje kolem studia. Ne každý totiž zvládá šetřit tolik, aby všechny nečekané výdaje hravě uhradil, a tak nezbývá, než si půjčit. Potom jsou tu i tací, kteří si bez rozmyslu půjčují na vše, ačkoliv to skutečně nepotřebují. Drahý automobil, který si nemohou dovolit, ačkoliv by jim stačil nějaký levnější. Dovolená, na kterou nutně jet nepotřebují. Ohromná svatba, aby se předvedli. A právě z těchto důvodů jsme půjčkami jako národ doslova pohlceni.

muž s grafem

Nevýhodné půjčky

Výhodnou půjčku poznáte dle výše úrokové sazby, a také podle toho, jaké jsou k ní vázány poplatky. Výhodné jsou poté hypotéky, jejichž úroková sazba je samozřejmě nižší, protože při vyšší půjčené částce se to bankám vyplatí. Ty ale banky neposkytují jen tak, a dosáhnout na ně je náročné. Pak jsou zde menší, mnohdy již předschválené půjčky, které vám budou banky pomalu nutit, ačkoliv je jejich úrok tak vysoký, že danou částku ve výsledku dokonce přeplatíte.

sázení peněz

To ovšem mnoho lidí zjistí až ve chvíli, kdy jich má několik, a nezvládají je splácet. V takovém případě se začnou ptát po refinancování, a konsolidaci půjček, což už jim banka samozřejmě neumožní. Nejlepší je pak obrátit se na nebankovní společnosti, které bez problémů tyto půjčky sloučí a refinancují, a nastaví vám úrokovou sazbu, i délku splácení tak, abyste je splácet zvládali. K tomuto účelu využívá většina jejich klientů služby americké hypotéky, která má parametry hypotéky, avšak lze si půjčit na cokoliv, včetně refinancování, či vyplacení se z exekuce.

Rubriky
Peníze

Vždy připraven

Vždycky jste chtěli být podnikatel? Rozvíjet se v něčem co dává smysl a věříte že se vašemu nápadu na trhu bude dařit? Podnikat není zrovna nejlehčí, ale pokud máte správné zaměření, tak se můžete probít. Je spousty firem s různými službami nebo výrobky, a tak někdy nemá smysl dělat to co dělá konkurence, protože většinou lidé, kteří už mají své služby prověřené a rádi se vracejí. Proto je dobré se zaměřit na něco nového, vylepšeného, co prorazí přes trh a vám to tak zajistí běh firmy a finance.

Začátky jsou vždycky těžké. Někdo začíná ve svém domě, nebo v garáži a pak časem se vybuduje o pozice výš. Někteří podnikatelé šli rovnou k věci a pořídili si firmu a zde nabízeli své služby. Je to risk anebo zisk. K takovému podnikání potřebujete i spousty vědomostí. Protože pokud o tomhle oboru nic nevíte, těžko se vám bude začínat a jak se říká, budete v tom plavat. Proto je dobré si něco o podnikání zjisti, učit se anebo si přečíst pár knih. Vždy připraven.

myšlenka finančí

K začínajícím podnikání budete určitě potřebovat finanční prostředky, s kterými nakoupíte buď materiál na výrobu, stroje anebo zrovna třeba firmu, která už byla rozběhlá. Vy si jen pozměníte podnikatelský záměr. Finance, finance a zase finance. Bez nich vaše firma nemůže existovat. Můžete začít s málem, ale bude vám to stačit abyste mohli začít podnikat. Pořádně si to rozmyslete, protože vaše cesta povede do banky, kde budete muset projít spousty kritérii na poskytnutí hypotéky. Kde o všem nemusíte uspět a váš sen o podnikání se rozplyne bouchnutím jednoho razítka.

start up

Hypotéka bez příjmu

Ano čtete správně. Jedná se tedy o nebankovní společnost, ale nikde není psané, že nebankovní společnosti jsou špatné. Vždy to je o vaší spolehlivosti. Protože i když u banky nesplácíte svůj dluh tak prostě se může stát to samé jako u nebankovní společnosti. Navíc můžete získat podobné podmínky jako v bance. Nejlépe uděláte, když se informujete přímo u poskytovatele, kteří vám všechno vysvětlí a spolu vše proberete. Určitě se ptejte na vše, co vás zajímá. Určitě vám rádi všechno vysvětlí.

Rubriky
Peníze

Kdy se vyplatí americká hypotéka?

Není hypotéka jako hypotéka, zatímco na klasická se hodí převážně k financování vlastního bydlení a ta americká zase najde využití v řadě jiných faktorů. Co z toho vyplývá? Je americká hypotéka skutečně výhodnější než klasický hypoteční úvěr? Záleží na účelu, ke kterému jí chcete využít!

Je výhodnější sáhnout po účelové nebo neúčelové hypotéce?

Pokud chcete hypotékou financovat vlastní bydlení, což je mimo jiné nejčastější důvod, pro který se lidé rozhodnou bance uvázat, je výhodnější sáhnout po klasické hypotéce na bydlení. Jedná se sice o účelový úvěr, na druhou stranu možná i díky účelovosti nabízí jednu z nejvýhodnějších úrokových sazeb na trhu. I když vlivem inflace se i hypotéky dočkaly zdražování. Při účelovém úvěru je však zapotřebí veškeré výdaje spojené s čerpáním úvěru dokládat bance za pomoci faktur, účtenek atd. Mnoho lidí od tohoto druhu hypotéky odstupuje práv pro tolik nenáviděnou byrokracii, která je s ní spojená.

Úroková sazba

A jak je tomu s americkou hypotékou? Napřed je zapotřebí říci, že se nejedná o hypotéku v pravém slova smyslu. Spíše bychom jí nazvali jako dlouhodobý spotřebitelský úvěr s výhodnou úrokovou sazbou. Tady je legislativa přeci jenom mírnější, na druhou stranu je ale americká hypotéka opatřena vyšší úrokovou sazbou s kratší dobou fixace. Co to znamená? Na hypotéce výrazně přeplatíte a navíc vám banka garantuje fixní úrokovou sazbu jen na velmi krátké období. Pokud bude inflace i nadále stoupat, společně s ní bude stoupat i výše úroku.

Podpis smlouvy

Peníze z americké hypotéky však můžete využít dle svého uvážení na větší či menší investice, životní plány a sny. Nesmíme zapomenout zmínit ani nebankovní americkou hypotéku, která se v současné době stává produktem stále většího množství společností v nebankovním sektoru. Sáhnout by po ní měli hlavně ti, kterým žádost v bance nevyšla.

Rubriky
Peníze

Podmínky pro schválení hypotéky

Hypotéka je úvěrový produkt, který každoročně přiláká do českých bank tisíce lidí. Podmínky pro její schválení se však s každým rokem zpřísňují. Se stále se zvyšující inflací se nedávno zvýšila i její úroková sazba. Už dávno tedy neplatí, že hypotéku získá v podstatě každý, kdo o ní přijde zažádat. Pojďme si představit alespoň základní podmínky, které jsou u většiny bankovních společností více či méně neměnné.

Zlatá pokladnička

  1. Věk

Nejnižší věková hranice, kdy je možné u nás zažádat o úvěr je v současnosti 18 let, tedy plnoletost daná zákonem. Nejvyšší věkovou hranici už zákon nijak blíže neurčuje, je proto možné vycházet pouze z určitého doporučení ČNB, která stanovuje nejvyšší věkovou hranici pro splacení úvěru – 65 let. Pokud si tedy chcete požádat o hypotéku v délce trvání alespoň 20 let, je nutné zažádat do 45 roku života. Jedná se však pouze o doporučení, tudíž je možné setkat se i s daleko vyšší věkovou hranicí. Přesto je zapotřebí zvážit rizika, která s sebou splácení hypotéky v pozdním věku přináší.

  1. Výše měsíčních příjmů

Bez pravidelných měsíčních příjmů není možné o jakýkoliv úvěrový produkt požádat. Příjem je zapotřebí doložit za pomoci pracovní smlouvy, která je v ideálním případě sjednána na dobu neurčitou. V případě pracovní smlouvy pouze na dobu určitou, je zapotřebí, aby závazek ve prospěch banky byl splacen nejpozději den před uplynutím pracovní smlouvy. Žadatelé ve zkušební či výpovědní lhůtě na půjčku v bance nedosáhnou, neboť pro ni představují až příliš velké riziko.

Podpis smlouvy

  1. Registry dlužníků

V registrech dlužníků je pravidelně zaznamenávána naše platební morálka. V případě bezproblémového splácení našich závazků je později mnohem jednodušší úvěr získat. V opačném případě je ale banka nekompromisní a žádost jednoznačně zamítne. Řešení mohou přinést nebankovní americké hypotéky, které jsou mnohdy nabízeny i takovým žadatelům.

Rubriky
Peníze

Kde vzít peníze na stavbu?

Vlastní bydlení je snem mnoha našinců. Ovšem toto je snem velice často nedosažitelným. Stačí se podívat do našich peněženek, stačí si zjistit stav našeho konta, a hned víme, že na něco takového obvykle nemáme. A tudíž se musíme smířit s něčím daleko obyčejnějším, podřadnějším a méně vyhovujícím, jako je družstevní byt, byt soukromě pronajatý, podnájem a někdy dokonce i jenom mizerná ubytovna.

Ale ať už bydlíme kdekoliv, touha po vlastním objektu nás obvykle neopouští. Sníme o tom, že až si jednoho dne dost našetříme, taky si něco takového pořídíme.

dolary v peněžence

Jenže to jsou nejednou pouze sny. Stačí si spočítat, kolik jsme si za určité uplynulé období dokázali naspořit, a porovnat to s tím, oč za stejné údobí vzrostly ceny, a často zjistíme, že se nám vize vlastního domu nejen nepřibližuje, ale naopak vzdaluje. Beznadějně.

Ceny tu prostě rostou závratným tempem a je nejednou krajně nepravděpodobné, že bychom dokázali někde platit nájem a souběžně si i našetřit na vlastní střechu nad hlavou.

Ale naštěstí to nemusí být zase až tak beznadějné. Ono je totiž také možné vzít si hypotéku a díky této půjčce si vlastní dům postavit. A to přesně tak, jak si ho představujeme.

dolary v ruce

Ovšem protože bývají bankovní půjčky často lidem nedostupné, je třeba hledat ideální finanční nabídku i někde jinde než v těchto. A dokonalou může být třeba hypotéka na stavbu domu Nebankovní hypotéky, na kterou na rozdíl od jiných půjček dosáhne kdekdo z nás. U této nebankovní nabídky totiž stačí, když se dá nějaká nemovitost do zástavy a když se prokáže schopnost půjčené peníze vrátit tak, jak je dohodnuto, a rázem si lze půjčit tolik finančních prostředků, kolik jich je na stavbu třeba.

A nad takový vlastními silami postavený dům není. Nejen že na takový výtvor může být člověk hrdý, ale může si ho i vybudovat přesně tak, jak potřebuje. A to je přece ideální řešení.

Rubriky
Peníze

Proč vsadit na nebankovní úvěr?

Dosáhnu na hypotéku/spotřebitelský úvěr? Takovou otázku si možná čas od času položil každý z nás. Podmínky jednotlivých bank jsou velmi rozdílné a ne vždy žadatel disponuje tak velkou bonitou, aby na tížený úvěrový produkt dosáhnul. Jenže co když se momentálně takový žadatel nachází v tíživé finanční situaci, ze které mu může pomoci pouze rychlé řešení v podobě výhodného úvěru? V takovém případě je možná raději než do banky zavítat do solventní nebankovní společnosti, která dokáže půjčku danému žadateli schválit rychleji a bez zbytečného papírování.

 

 

balíček peněz

Schválení úvěru v pohodlí domova

Jen málokdo se vyžívá v pravidelných návštěvách bankovních institucí, i když se jejich služby neustále zlepšují, řada úkonů lze stále vyřešit pouze na konkrétní pobočce. Podobně je to i se sjednáním úvěru, řada bank ještě vyřízení online nenabízí. Obvykle musíte zamířit na pobočku, absolvovat pohovor s úvěrovým specialistou a sjednat podmínky. Jelikož banka ke každému žadateli přistupuje individuálně, celý schvalovací proces trvá i několik týdnů, co v případě člověka ve finanční tísni asi není dobrá zpráva. Řada nebankovních společností ovšem pracuje s automatickým schvalovacím procesem, který je rychlý a hlavně bez zbytečného papírování. Celou žádost o úvěr vyřídíte hravě online, v pohodlí domova a celý proces je otázkou několika málo minut. V případě kladného vyřízení můžete mít půjčenou částku na svém běžném účtu.

 

 

počítání peněz

Benevolentnější podmínky než v bankovním sektoru

Jak už bylo výše napsáno, bankovní domy jsou ke svým žadatelům neúprosní. Pokud z jakéhokoliv důvodu žadatel nesplňuje podmínky některého z úvěrových produktů, jeho žádost je zamítnuta. Důvodů může být celá řada: špatná finanční minulost, negativní záznam v registru dlužníků, nedostatečný příjem, nízký věk atd. Nebankovní společnosti jsou však v tomto ohledu daleko benevolentnější a čekají s otevřenou náručí na ty, kterým z jakéhokoliv důvodu banka žádost o úvěr zamítla.

Rubriky
Peníze

Půjčka, která vás nebude omezovat

Získat zajímavý úvěr je v dnešní době poměrně jednoduchou záležitostí. Zatímco jste se museli v minulosti spoléhat pouze na banky, dnes je tomu jinak. Máte mnohem více možností, příkladem jsou například americké hypotéky od nebankovních společností nebo stále oblíbenější peer-to-peer půjčky. Je tedy dobré, abyste se seznámili se všemi svými možnostmi a následně posoudili, co pro vás bude nejjednodušší. detail kalkulačky

Banky budou nahlížet do registrů
Pokud se rozhodnete pro půjčku od banky, tak musíte počítat s tím, že tyto instituce budou vždy nahlížet do registru dlužníků a vždy po vás budou chtít prokázání vašich příjmů. Pokud vám jsou tyto kroky osobně nepříjemné, anebo víte, že byste podmínky nesplnili, nezoufejte. Jak jsme již avizovali, banky nejsou bohudík jedinou možností.

Pohodový a bezstarostný úvěr
Pokud chcete půjčit peníze i bez těchto nepříjemností, tak je dobré se obrátit na nebankovní společnosti. Jejich primárním produktem je americká hypotéka https://nebankovnihypoteky.net/americka-hypoteka-vip/, kterou lze poskytnout prakticky každému. Platí zde jediná podmínka, a to ta, abyste mohli ručit nemovitostí, která je napsaná na vaše jméno. Není však důvod panikařit, pokud žádný dům, chalupu, byt, chatu, pozemek ani komerční prostor nevlastníte. Stále je zde totiž možnost využít ochotného spoluručitele, který ručí svou nemovitostí za vás.
bankovky v peněžence

  • Atraktivní půjčka, kterou můžete získat i bez dokazování příjmů a nahlížení do registrů dlužníků
  • Peníze budete mít na účtu zpravidla do několika pracovních dní po podepsání smlouvy
  • Jen jedna podmínka, a to ručení nemovitostí
  • Možnost vyřídit vše online bez nutnosti zdlouhavého osobního zařizování
  • Příležitost i pro ty, kteří by na úvěr od banky nikdy nedosáhli
  • Zajímavé úrokové sazby, žádné skryté poplatky, transparentní a upřímné jednání

Rubriky
Peníze

Vyřešte peníze nejjednodušší cestou – americkou nebankovní hypotékou

Přemýšlíte nad tím, jak byste vyzráli nad půjčkami? Máte v hlavě plán, na který se vám nedaří získat dostatek peněz? A to jen proto, že se jedná o nějakou odvážnou anebo netradiční myšlenku? V tom případě vám zbývá jen jedna jediná cesta – musíte si zvolit takový úvěr, u kterého na účelu použití peněz nezáleží. A takový úvěr se na českém finančním trhu nabízí v podobě americké hypotéky.

obrovská indická bankovka

Americkou hypotéku nabízí snad všichni poskytovatelé půjček. Ten důvod je prostý. Bezúčelový úvěr je mezi lidmi velice populární právě proto, že jej mohou žadatelé využít, na cokoli je napadne a nikdo je při využití peněz neomezuje.

Takže americká hypotéka je skvělým zdrojem peněz na cestování, na rekreaci, na dárky, na rozjezd podnikání, ale třeba i na bydlení, a samozřejmě i na všechny ostatní plány, jaké máte. Stačí, když si vše dopředu spočítáte, třeba s pomocí kalkulačky americké hypotéky, abyste zjistili, zda se vám takovýto typ úvěru vyplatí. A pokud vám nikde jinde peníze půjčit nechtějí, pak je vaše volba jasná.

Jenže pozor, právě proto, že americké hypotéky nabízí skoro každý, tak se i tyto typy úvěrů mezi sebou liší. Třeba právě v tom, jak jsou jednotliví poskytovatelé ochotní vyjít vstříc vašim požadavkům. Nikdo z nás není nepopsaná tabule, takže vy můžete například žádat o půjčku se zápisem v registru anebo s nižší bonitou, což se jistě nebude líbit bankovním poskytovatelům. Pokud tedy nemáte zájem o podobné potíže a komplikace, požádejte rovnou o nebankovní americkou hypotéku FAHD a vše si tak výrazně usnadníte.
online bankovnictví

Nikdo po vás nebude chtít nemožné, a naopak dostanete peníze rychle a bez zbytečných složitostí, protože jediná podmínka u každé americké hypotéky, kterou musíte splnit, je ručení nemovitostí – domem, bytem, pozemkem, zahradou, firemními prostory, prostě čímkoli, co máte k dispozici.


Rubriky
Peníze

Konkurujeme bankám

Jako nebankovní, spolehlivá a česká společnost, jsme konkurence schopni vůči bankám. Zajišťujeme pro vás nejnižší možné sazby, podobné právě těm, které znáte z běžných bankovních institucí. Úrokovou sazbu držíme opravdu nízko a díky tomu jsme schopni zajistit vám nejlepší podmínky na trhu.

mince eu

1. Nemusíte prokazovat, na co peníze potřebujete.

2. Zajišťujeme pro vás spotřebitelský i podnikatelský úvěr.

3. Garantujeme výhodné podmínky.

4. Doba splácení až 30 let.

5. Získáte až 70% z odhadu nemovitosti.

6. Ručí se nemovitostí jako je dům, byt, pozemek, chata, garáž, komerční objekt, hotel, penzion, nebo jiná jakákoliv budova nebo se může jednat o další nemovitosti.

7. Nebankovní americká hypotéka je nyní nejdostupnější na trhu.

8. Neřešíme registry, takže klidně můžete mít záznam, a přesto úvěr získáte.

9. Nevadí ani nízké příjmy, či v případě podnikatelů nízké daňové přiznání.

10. Jsme schopni vám úvěr přizpůsobit na míru.

11. Dopředu se neplatí žádné závazky ani za odhad nebo něco podobného.
řadové domy

Spotřebitelský versus podnikatelský úvěr

Dva základní typy úvěrů, které můžeme srovnávat, avšak každý se něčím liší a vymezuje. Proto je potřeba dopředu vždy vědět, jestli jste podnikatel nebo běžná osoba a jestli si tedy budete zřizovat podnikatelský nebo spotřebitelský úvěr.

1) Spotřebitelské úvěry si sjednávají běžní občané. Peníze totiž můžete použít na cokoliv, co vás napadne. Zajistíme pro vás exkluzivní podmínky, nízkou úrokovou sazbu, dlouhou dobu splácení a až 70% z odhadu vaší nemovitosti. Pokud máte záznam, pak to můžeme přejít. Získáte tím velice výhodnou úrokovou sazbu od 7% p.a. Peníze ale získáte a to i přesto, že máte záznam, což v bankách není možné. Pokud byste však měli pouze nějaký drobný záznam nebo neměli žádný, můžete získat úrokovou sazbu ještě výhodnější a to již od 4% p.a. Samozřejmě, že s penězi můžete vyplatit také exekuce.
kalkulačka u pc

Produkty se nazývají nebankovní hypotéka.

2) Podnikatelské úvěry se vyřizují velice snadno. Peníze z podnikatelského úvěru se používají na financování veškerých potřeb ve firmě. Ovšem peníze i v tomto případě ve firmě můžete použít jakkoliv. Takže jakákoliv firma, podnikatel nebo OSVČ může žádat o tento typ úvěru. Vyřízení do 24 hodin.

Rubriky
Peníze

Krupobití svépomocí

Od té doby, co fungují pojišťovny, objevil se jeden fenomén. Tím je snaha pojišťovnu nějakým způsobem obalamutit a přijít tak výhodně k zisku. Někdy to dělají lidé, kteří se dostali do nelehké a těžko řešitelné životní situace. Tou jsou většinou dluhy. Někdy ale prostě jen chtějí získat bezpracně finance.
–         Pojistný podvod se trestá jako každá jiná krádež.
–         Jeho aktér může za své nečestné jednání dostat až deset let nepodmíněně.
Pojistného podvodu se dopustí ten klient, který při sjednávání pojistné smlouvy nebo při uplatnění nároku na její plnění uvede záměrně nepravdivé údaje, nebo podstatné údaje naopak zamlčí.
ohořelý dům

Někdy jsou pojistné události docela kuriózní

Za pojistný podvod se považuje nejen to, že si člověk škodu způsobí záměrně sám, ale i to, že nechá věc pojistit už poškozenou. Pojišťovny každoročně řeší pojistné podvody, za které jsou odsouzené stovky lidí. Ti nejzoufalejší dokonce neváhají (možná váhají, ale jen dočasně) založit na vlastní nemovitosti požár nebo simulovat škody, které měly způsobit přírodní živly – krupobití nebo třeba vichřice a povodeň. Výjimkou nejsou ani ukradené či zničené „originály“ uměleckých děl. Někdy se na pojišťovnu obracejí lidé, kteří nejsou podvodníky, ale jen nešiky. Prostě způsobí někomu neúmyslně škodu a majitel pochopitelně požaduje náhradu. Mnohdy pojišťovny řeší opravdu kuriózní případy.
pachatel v poutech
·         Jedním z nich je i případ ženy, která přišla jednat ohledně pronájmu bytu. Přemohla ji zvědavost a chtěla nahlédnout, co to roste v tom květináči na poličce. Natáhla se, zavrávorala a vzala s sebou květinu, poličku i televizor, který stál pod ní. Odnesla to i podlaha.
Pokud patříte mezi takové „šikuly“, určitě by bylo dobré uvažovat o pojištění odpovědnosti. Lidově se nazývá „pojištění na blbost“. Myslím, že je to v některých případech docela trefné.