Rubriky
Internet

Jak na propagaci vlastní webové stránky?

I vlivem celosvětové pandemie koronaviru se obchod pomalu ale jistě přesouvá na internet. Řada lidí se naučila nakupovat online za pomoci e-shopů. Jenže i když by se mohlo říct, že tato situace online nákupům nahrává, není tomu tak pro všechny. Známé e-shopy samozřejmě zaznamenaly vyšší nárůst prodejů, ty začínající se i nadále potýkají na hraně přežití. Co je na vině a jak tuto smutnou skutečnost převrátit ve svůj prospěch?

Sociální média

Platící zákazníci generují zisk, který pomáhá firmě růst a vyvíjet se. Jenže aby byl zisk vůbec možný, je zapotřebí na e-shop přilákat zákazníky. Pro mnoho e-shopů to ovšem znamená doslova nadlidské úsilí a vynaložení vysokých nákladů. Jenže tyto firmy se velmi často musí potýkat i s nedostatečnými finančními prostředky na reklamu a online marketing. Má tento problém vůbec nějaké řešení?

  • PPC reklama

PPC reklama je zkratkou anglického slovního spojení „pay per click“, což v překladu znamená platba za kliknutí. Jedná se o druh reklamního obsahu, kdy inzerent nemusí platit za samotné umístění reklamy na web, ale až za jednotlivé prokliky na odkazovanou webovou stránku. Reklama je tedy velmi funkční a cílená na potencionální skupinu zákazníků. Inzerent si navíc může snadno určovat, kolik je ochoten do reklamy vynaložit peněz. První měřitelné výsledky jsou pak k dispozici několik minut od spuštění reklamy. Jedná se o velmi účinný způsob propagace, který je určen nejenom pro začínající firmy. PPC reklama Brno vám jistě s umístěním vlastní reklamy ráda poradí a vytvoří tížený obsah na míru.

seo optimalizace

  • SEO optimalizace pro vyhledávače

Internetové vyhledávače zobrazují uživatelům relevantní obsah, který je mu předkládán dle určitého algoritmu. Právě SEO optimalizace Brno dokáže váš web optimalizovat a vytvořit klíčová slova, která zajistí vyšší návštěvnost. Na SEO mnoho začínajících firem nechce vynakládat potřebné finance, neboť se jedná o běh na dlouhou trať. To je ale chyba!

Rubriky
Internet

V 19. stol. předvídal stvoření internetu

Nikola Tesla byl člověkem, jehož doprovázel jistý nádech tajemnosti. To bylo způsobeno mimo jiné tím, že svým talentem neplýtval na sice pro dřívější společnost užitečné bádání, ale pro něj příliš všední a nezajímavé. Soustředil svou pozornost na (z hlediska tehdejších možností) příliš dalekou budoucnost. Z toho důvodu jen těžko sháněl finance na své vědecké výzkumy, a dokonce i na pouhé přežití. Přesto se stal jedním z nejvýznamnějších vědců všech dob.
 

Tesla a internet

Tesla svou předpověď internetu vyjádřil v roce 1900 ve článku publikovaném magazínem s názvem Century. Protože dnešní pojmenování „internet“ v té době ještě neexistovalo, nazýval tuto následně vzniklou síť jako „světový systém“. V pozdější době hovořil také o „obrovském mozku“.

Své přesvědčení vyvozoval z vlastního vynálezu rádia. Domníval se, že bychom mohli vytvořit zdokonalený systém „radiové komunikace“, skrze niž bychom byli okamžitě schopni posílat (do jakékoliv části světa) hudbu, hlasové zprávy a obrázky. Musíme si uvědomit, že obrazy již rádio v dnešním slova smyslu rozhodně není schopné někam zasílat. Jeho předpověď tedy nemůžeme omezit na pouhý předpoklad rozvinuté funkčnosti rádia, ale musíme připustit, že Tesla skutečně hovořil o dnešním internetu.

Tuto vizi ještě zdokonalil v roce 1926, kdy prohlásil, že se jednou budeme moci s dalšími lidmi vidět tváří v tvář skrze „televizi“ a hovořit přitom společně pomocí „telefonu“ v reálném čase, nezávisle na tom, kde se právě nacházíme. Nakonec ještě překvapil výrokem, že to všechno budeme schopni dělat pomocí tak malých nástrojů, že je budeme vkládat do kapsy. Znamená to tedy, že nepředpokládal jenom vznik internetu, ale také teprve nedávno vytvořených smartphonů. Tento teoretický fyzik tedy neuvěřitelným způsobem předběhl vlastní dobu.

Rubriky
Internet

Převod e-mailů u Outlooku

            Pokud potřebujete převést e-mailovou zprávu z Outlooku do dokumentu ve formátu DOC nebo PDF, není to příliš obtížné i v případech, kdy hodláte převést desítky či stovky zpráv. V tom případě se vám bude určitě hodit aplikace Total Outlook Conventer od CoolUtilis, jejíž plnou verzi za cenu 1 100 Kč pořídíte na C-zóně.
označení mailu
 
Charakteristika programu
 
·         Cílem tohoto programu je dávkový převod až stovek e-mailů s naprostou přesností.
·         Podporované výstupní formáty jsou DOC, PDF, HTML, XHTML, TXT, TIFF, JPEG  EML.
·         Kromě textové části zprávy umí Total Outlook Conventer ukládat také veškeré přílohy a to buď do stejné, nebo do uživatelem zvolené složky.
·         Instalační program komunikuje česky, nicméně sem tam narazíte na anglické pasáže, respektive nepřeložené řetězce.
·         Po spuštění budete nejdříve požádáni o ukončení Outlooku a následně se ocitnete v uživatelském rozhraní. Aplikace si potom sama najde příslušné soubory a zobrazí celou strukturutak, jak jí můžete vidět v Outlooku. V levém panelu je umístěn seznam účtů, uprostřed jsou e-mailové zprávy a vpravo jejich náhled.
barevné obálky
 
Postup převodu
 
·         Nejdříve si označíte zprávy, které chcete konvertovat, případně použijte tlačítko „Zatrhnout vše“ v dolní liště.
·         V panelu nástrojů zvolte požadovaný výstupní formát DOC, PDF, XPS nebo kterýkoliv jiný.
·         Průvodce se vás poté zeptá, kam chcete soubory uložit a zda má program zachovat strukturu složek.
·         Chcete-li každý e-mail uložit v samostatném souboru, použijte volbu „Each email into a separate file“.
·         Pokud mají být všechny označené zprávy v jednom dokumentu, pak zvolte „Combine all emails, info one document“.
·         V dalších krocích budete volit strukturu názvu výstupního souboru, vybírat exportovaní pole a způsob nakládání s přílohami. Nastavení je podrobné, takže si můžete zvolit veškeré parametry podle svých představ.
·         Výsledné soubory lze dokonce i šifrovat, zabezpečit heslem a podepsat.
 

Rubriky
Internet

Podívejte se na Selvintech zkušenosti a zjistěte, která nabídka je pro vás ta pravá

Peníze jsou stále potřeba, a nikdo si proto nemůže dovolit zahálet. Často se totiž nedostávají nejen pracujícím lidem, ale především i lidem v důchodu, na rodičovské dovolené, anebo studentům, kteří se snaží sehnat si vhodný přivýdělek a ulehčit si tak složitou finanční situaci při studiu.

A právě když jste vázáni na nějaké místo a nemůžete ho pravidelně v určitou dobu opouštět, tak vám o to více přijde vhod flexibilní brigáda, kterou můžete vykonávat pružně v libovolnou dobu, a také na vámi zvoleném místě – prostě a jednoduše řečeno, brigáda, kterou můžete provádět kdekoli a kdykoli budete chtít.

vánoční dekorace

A přesně takovou vám nyní nabízí firma Selvintech, firma, která se zaměřuje na výrobu drobných dekoračních ozdob ze skleněných korálků. Jedná se o poctivou ruční práci, kterou vykonávají lidé v České republice, lidé, jako jste vy. A protože poptávka po těchto krásných, ručně vyráběných dekoracích stoupá, roste i potřeba brigádníků, kteří by podpořili výrobu.

Jestliže vás tato práce zaujala a chtěli byste se na výrobě krásných ozdob podílet i vy, tak není nic jednodušší, než zareagovat na tuto nabídku. Ovšem pozor, ani tato práce, byť je velmi výhodná, není pro každého! Zásadní je, abyste byli pečliví a zodpovědní a měli smysl pro detail. Nesmí vám dělat potíže ani práce s drobnými komponentami. Pro firmu je totiž zásadní, aby svým zákazníkům dodávala jen výrobky maximální kvality, protože jí záleží na spokojenosti klientů.

vánoční stromek

Pakliže se chcete ujistit, zda je to ta pravá volba pro vás, a jak ji hodnotí ti, co už brigádu na vlastní kůži vyzkoušeli, pak uděláte nejlépe, když se podíváte na internet na Selvintech zkušenosti lidí, a na jejich názory v diskuzích. To je ten nejlepší způsob, jak si udělat obrázek o tématu, které vás zajímá. Pokud se vám nabídka bude zamlouvat, neváhejte a co nejdříve kontaktujte pracovníky firmy, kteří se s vámi na práci pro Selvintech domluví.

Rubriky
Internet

Několik kroků, bez kterých se při seo optimalizaci neobejdete

Kvalitní seo optimalizace webových stránek pro vyhledávače zahrnuje hned několik zásadních kroků, které nesmí pominout nikdo, komu záleží na zlepšení pozice ve výsledcích vyhledávačů.

Tím prvním a naprosto zásadním krokem, který vás v seo oblasti přiblíží k úspěchu, je správná volba klíčových slov. Ta rozhodně nemůže být náhodná, ale musí se jednat o výsledek důkladné analýzy vyhledávání s pomocí vyhledávačů, jako jsou google.cz či seznam.cz. tyto dva vyhledávače patří k nejhojněji užívaným v České republice, a proto má smysl pracovat na zlepšení pozice v jejich výsledcích. Důkladná analýza výsledků a porovnání s plánovaným rozvojem webu povedou ke správné volbě těch pravých klíčových slov.
seo barevné

Druhým krokem se stane důkladná seo analýza webových stránek zaměřená na jejich obsah a strukturu či vnitřní prolinkování, která pomůže odhalit případné chyby a nedostatky, jež by mohly bránit zlepšení pozice.

Ovšem k tomu, abyste přesvědčili roboty vyhledávačů o tom, že vaše webové stránky jsou ve své oblasti ty nejlepší a nejvíce relevantní pouhé nastavené on-page faktorů nestačí. Nezbytné je zaměřit se také na důležité off-page faktory jako jsou zpětné odkazy z tematických článků na jiných webových stránkách, které na ty vaše zpětně odkazují. A zapomenout samozřejmě nelze ani na seo linkbuilding.
marketing online

Z uvedených informací tak vyplývá, že správná optimalizace webu není jednoduchou záležitostí pro amatéry. V džungli plné tajemných zákoutí a různých záludností se nezkušený člověk snadno ztratí a sejde z cesty, což se záhy projeví tím, že se vaše webové stránky nehnou z místa. O kvalitě vašich webových stránek tak roboty vyhledávačů dokáže přesvědčit jen zkušený profesionál. A pokud o tom přesvědčí roboty vyhledávačů, tak si můžete být jisti, že následně přesvědčí i celé zástupy lidí o tom, že vaše webové stránky jsou ty pravé, které stojí za to navštívit, ať už lidem nabízíte cokoli.