Rubriky
Nákupy

Oblečení podle poslední módy

Oblečení, které si kupujeme v běžných obchodních řetězcích není nijak kvalitní. A kvalita je přece to, co u svého oblečení hledáme, ne? Je přece velmi důležité, aby materiál, který máme přímo na své kůži byl nejlépe přírodní nebo alespoň vyrobený kvalitně. Stejně tak barvy a další chemikálie na povrchu oblečená by měly být aspoň prověřeny, že neškodí lidskému zdraví. Toto jsou ovšem požadavky, které nemůžeme očekávat u oblečení, které si kupujeme v běžných obchodem, které najdeme v jakémkoli nákupním centru. Je velmi důležité i zamyslet se nad tím, kde je naše oblečení vyráběno, a to z důvodu dětské práce.

retro móda

Některé snad napadne, že se jedná o problém, který je již dávno přežitý a v dnešní době se již nevyskytuje. Opak je pravdou. Naše oblečení pochází nejčastěji z oblasti Bangladéše, Číny, Indie a dalších asijských zemí, kde je procento dětské práce velmi vysoké. Jedná se o problém velmi velký a složitý, který byl v naší společnosti odstrčen na okraj, právě pro svou složitost a to, že se nás bezprostředně netýká. Jednoduše, myjeme si alibisticky nad ním ruce.

retro oblečení

Pokud budeme nad svým oblečením uvažovat do hloubky, uvědomíme si, že existují různá řešení výše zmíněných problémů. Jedním z nich je nakupování oblečení v second handech. Právě sem v poslední době často zavítají módní návrháři, kteří zde shání kousky, které by již v běžných řetězcích najít nemohli. Bazar second hand Semoda je také dobrým místem, pro nákup dnes moderních kousků. Jak už si jistě mnozí zákazníci všimli, na přehlídkových molech letí kousky, které jako by vypadly z devadesátých let. Stejně jako dříve i dnes jsou velmi oblíbené oděvy retro či vintage a právě teď se obzvlášť mladá generace zaměřuje nejvíce právě na devadesátá léta. Takže, pokud chcete být moderní a mít oblečení podle poslední módy, vzhůru do secondhandů!

Rubriky
Nákupy

Kvalitní domácí covid testy

Celý svět v posledních dvou letech sužovala nová respirační nemoc, která si bohužel vyžádala miliony životů po celém světě. Zejména pro nemocné a starší lidi může jít o fatální onemocnění, a z tohoto důvodu se vlády po celém světě snažily najít způsob, jak zabránit šíření nemoci. Většina vlád zavedla povinné testování lidí za pomoci antigenních testů a později i PCR testů, bez kterých se člověk nedostal prakticky nikam.

antigenní test

Příjemnější způsob testování nabízí antigenní testy, které detekují koronavirus s poměrně vysokou přeností. I u nás byly povinné, a bez nich jste si nezašli nikam, jen na nákup a do práce. Později bylo povinné testovat se i v práci, a jednotlivci i firmy kvůli tomu musely mít zásoby antigenních testů. Vzhledem k neustále se nevyšujícímu počtu onemocnění v současné době rozhodně nelze vyloučit, že bude testování opět povinné, a to minimálně ve zdravotnických zařízeních a v pečovatelských službách.

Zásobte se, než zase nebudou
Lidé po nutnosti používat testy vzali lékárny útokem, a výsledkem bylo, že testy nebyly k sehnání vůbec nikde. Kvůli tomu řada lidí nemohla žít běžným životem, a museli počkat, než se testy vyrobí a opět naskladní. Chcete být připraveni, a nechcete nic ponechat náhodě? Pak určitě oceníte, že testy zatím koupíte právě u nás a za velmi dobrou cenu. Máme menší i velká balení velmi přesných testů, které zachytí i variantu omikron.

covid test

Testy ze slin jsou pohodlné
Antigenní testy ze slin umí používat i malé děti, protože stačí pouze nanést menší množství slin na testovací proužek, který vám rychle řekne, zda je u vás podezření na koronavirus. Zjistěte snadno a rychle před odchodem z domu, zda by u vás nebylo vhodné zajít si na PCR test, či se pozorovat, abyste neměli příznaky. Tyto testy jsou velmi citlivé, a velmi pravděpodobné, že jejich výsledek vám potvrdí i případný PCR test. Chraňte své blízké a testujte se včas.

Rubriky
Nákupy

Kancelářskými potřebami s potiskem pravděpodobně nikoho neurazíte

Tužky, propisky, papírový záznamník, pastelky a fixy mají i v dnešní digitalizované době na trhu velký úspěch, a kdo se domnívá, že tyto předměty z trhu vytlačil boom mobilních telefonů, mýlí se.

Vděčné kancelářské potřeby

Také máte občas chuť kupovat školní či kancelářské potřeby? Zmínil se o tom kupříkladu Tom Hanks ve filmu „Láska přes Internet“ z roku 1998. Na konci prázdnin, koncem srpna, si my, dospělí, co už máme povinnou školní docházku za sebou, občas můžeme připomenout, jak vlastně vypadal takový školní penál, a jaké to je, když jej naplníme pastelkami, ořezanou grafitovou tužkou, gumou, malým pravítkem a sadou fixů. Pro někoho docela nostalgické ohlédnutí za dětstvím, které je nenávratně pryč.

kancelářské potřeby

Nemusí to být tak docela pravda, nostalgii si můžeme připomenout kdykoli, kdy někoho obdarujeme právě kancelářskými potřebami. Sadou pastelek, fixů či kvalitních grafitových tužek s gumou https://www.promodarky.cz/produkty/austen-guma/ s ochranným krytem neurazíte nikoho, jsou to předměty, které se v domácnosti upotřebí, ať už v ní jsou děti, či nikoli. Pastelky a tužky můžete opatřit nějakým potiskem a totéž můžete provést i na pravítko a gumu.

Školní a kancelářské potřeby jsou vděčným tématem různých potisků, takže je můžete darovat s věnováním někomu z rodiny, z vašich blízkých přátel nebo spolužáků či kolegů z práce. Jsou to navíc dárky poměrně levné, tak je můžete připojit i k něčemu hodnotnějšímu, např. tričku nebo mikině s výšivkou.

tužky a guma

Kancelářské potřeby jsou také oblíbeným tématem dárků pro firemní zákazníky, hodí se jako nezávazný prezent před zahájením různých prezentací, školení či pracovních mítinků a mohou pak lidem doma sloužit řadu let. Tužky, pastelky a fixy jsou i v dnešní době, zahlcené výpočetní technikou a zejména mobilními telefony, významným předmětem v domácnostech. Můžete k nim připojit i papírový diář či poznámkový blok a uvidíte, že váš nápad jistě někdo ocení.

Rubriky
Nákupy

Podle čeho vybrat ideální kočárek pro dítě? Myslete nejen na vzhled ale i funkčnost!

Každá máma chce pro své dítě jenom to nejlepší, myslet by ale měla také na sebe. I při výběru kočárku je důležité zohlednit to, jak se bude používat.

Podle čeho vybrat ideální kočárek pro dítě? Myslete nejen na vzhled ale i funkčnost!

Na trhu se vyskytuje takové množství nejrůznějších druhů dětských kočárků, že nemusí být jednoduché si mezi nimi vybrat. Obvykle se nastávající maminky koukají zejména po vzhledu kočárku, což je ale logické. Maminky chtějí mít děti jako ze škatulky, v krásném kočárku ve své oblíbené barvě, ale je třeba myslet i na to, jak dlouho kočárek vydrží, jak se bude udržovat nebo jak se s ním bude jezdit a to nejen ve městě ale třeba i v terénu. Takže podle čeho se orientovat?

dítě v kočárku

Kočárek jedině kvalitní

Při výběru dětského kočárku by měla být určitě kvalita na prvním místě. Vybírejte ověřené značky, čtěte recenze a hledejte výrobce, kteří se řadí na první příčky spokojenosti i kvality. Určitě vybírejte kočárky u obchodníků, kteří nabízejí i servis a to jak ten, co se vztahuje k záruce, tak i pozáruční, každý kočárek totiž potřebuje čas od času seřídit, potřebuje zkontrolovat a vždy myslete na to, že v něm budete vozit svůj malý poklad minimálně několik prvních měsíců jeho života a dost možná i déle. Třeba kočárek Riko zelenazirafa.cz může být ideální volbou.

hluboký kočárek

I na detailech je postavena celková spokojenost

Kočárky můžete vybírat samostatně jako hluboké a později sportovní, můžete zvolit dvojkombinaci nebo dokonce trojkombinaci, kdy se ke kočárku a dvěma korbičkám rovnou přidá i první dětská autosedačka, můžete myslet na vhodná kolečka, vybírat dle barvy i toho, jak se vám kočárek líbí nebo ne, ale co je důležité také, je spokojenost a pohodlí maminky. A co tím máme na mysli? Kočárek by se měl dát také lehce složit, měl by mít nastavitelné madlo, měl by mít dole prostor na tašku s nákupem a také by měl mít snímatelné potahy, které se dají snadno vyprat v běžné automatické pračce.

Každý detail je obrovsky důležitý i do budoucna, promyslete si, jak často budete s kočárkem mimo město, zda jej budete dávat do auta, no a pokud máte kombinovaný kočárek, budete ho přeci jen využívat alespoň tři roky. Musí tedy něco vydržet a rozhodně se musí dát lehce vyčistit.

Rubriky
Nákupy

Moje tvorba

Autorský šperk Adelcomack je vždy originální a hodí se jako dárek pro každou příležitost. Já jsem třeba kdysi vyráběla prstýnky z tenkých drátků, které mi nosil dědeček z práce, kde jich měli hodně. Ani nevím, jak mě to napadlo, ale jednou jsem to viděla v jednom časopise a docela mě to uchvátilo. Sice prstýnky mnou dělané nebyly úplně dokonalé, což se ale dalo čekat.

Autorské věci jsou vždy originální

Ale na druhou stranu mě to dost bavilo a moje maminka byla ráda, jak jsem hodně a zručná a nedělám nikde venku neplechu. A musím říct, že se moje šperky líbily celé rodině. Později jsem totiž do mé tvorby dávala i barevné kamínky či lesklá sklíčka, která se našla na půdě. Myslím, že se mi všechno moc dařilo a já byla spokojená. Navíc jsem měla vždy originální dárek, když měl někdo narozeniny. Navíc se to hodilo vlastně ke každé příležitosti. Dávala jsem prstýnky i jen tak z radosti někomu, protože jsem jich měla opravdu hodně a neměla jsem je už kam dávat. A i když jsem se tvorbě věnovala hodně dlouho, tak mě vůbec nepřestávala bavit. Později, když jsem vyrostla, jsem se pustila i do výroby náušnic, náhrdelníků a taky celých krásných setů. Ty sety se líbili všem. Navíc se moje šperky líbily i našemu městu, které mi nabídlo, jestli bych nechtěla udělat dobročinnou výstavu mých šperků. No mohla jsem odmítnout?

Módní doplňky mám moc ráda.

Samozřejmě, že nemohla. Jedná se o charitu a na to já slyším hodně dobře. Navíc jsem chtěla vážně pomoct. Udělala jsem tedy padesát krásných svých autorských šperků a těšila jsem se, jak se vstupné na výstavu dá na charitu do naší okresní nemocnice. Byla jsem ráda, že přišlo opravdu hodně libí, bylo to vážně nad mé očekávání. Více přát jsem si ani nemohla. Jaké ale bylo mé překvapení, když si lidé chtěli kupovat mé výtvory! Byla jsem v sedmém nebi. Samozřejmě, že jsem je s chutí prodávala. Nějaké peníze jsem si nechala na další materiál na tvorbu a další peníze jsem taky darovala do nemocnice. A pokud vás tvorba zajímá více, klikněte na náš web, kde si určitě vyberete to pravé pro vás.

Rubriky
Nákupy

Oleje jako součást péče o mysl a tělo

Chcete si navodit příjemnou atmosféru a psychickou pohodu, kterou tolik potřebujete? Chcete relaxovat a odpočívat, a užít si každou minutu naplno? Skvělým způsobem relaxace je meditace. http://centrum-lavka.cz/meditace-a-psychoterapie Její blahodárné účinky na lidský organismus jsou známy již pěknou řádku let, a proto jsou tak oblíbené. Chcete se cítit dobře, a odbourat stres? Zbavit se depresí? Podpořte svůj odpočinek aromaterapií. O co jde? Esenciální oleje Eshop.koldokol.cz jsou skvělými přírodními pomocníky, kteří mají velký vliv na naše zdraví.

1) uvolňují ztuhlé svaly, jsou skvělými pomocníky při masáži

2) různé vůně mají různý vliv na psychiku a podporují psychickou pohodu

olejíček z měsíčku

Jak které fungují?
Mezi nejrozšířenější esenciální oleje patří Tea tree. Ten se skvěle hodí na masáže a uvolnění ztuhlého svalstva. Zároveň působí antisepticky.

Levandule je světoznámá pro svoje zklidňující účinky. Tento olej se používá na spaní, do koupele i na masáže. Navozuje klid a psychickou pohodu.

Olej z ylang ylang má nádhernou jemnou vůni, která je skvělá k relaxaci do vany nebo k masáži.

levandulový olej

Máme i oleje přímo zaměřené na řešení nějakého problému. Najdete u nás oleje speciálně na klidný spánek, na menstruační bolesti nebo na zlepšení nálady.

U každého oleje najdete přesné složení i s procentuálním zastoupením, abyste koupili ten správný výrobek právě pro vás. U značného procenta naší populace se vyskytují různé alergie, a používáním složek s alergeny by vám mohlo ještě ublížit. Protože snažíme výrobky popsat co nejpřesněji, aby k takovým problémům nedocházelo. Některé oleje se dají používat na různé způsoby, jako je inhalace, koupel, obklad, masáž nebo jen tak do aromalampy.

Oleje jsou přírodní, silné a některé se musí před použitím zředit. Vše důležité se dočtete u každého výrobku. Věříme, že jakmile se oleje naučíte používat pravidelně, zbavíte se mnoha problémů, a váš život bude zase o něco pohodovější.

Rubriky
Nákupy

Nepodceňte výběr bot

Každý z nás určitě ví, že se nehodí každé boty pro každou příležitost. Víme to, akorát na to dost často zrovna nedbáme. A zatímco je někdy nesprávný výběr obuvi v určité situaci nepodstatný, může tu jít i o skutečně závažný problém. A to nejen proto, že nás nesprávně obuté nepustí dejme tomu někam do lepší společnosti nebo že se nám budou jézeďáci posmívat, až se u nich na brigádě na poli objevíme v lakýrkách či střevíčcích.

tři boty

Když si totiž vybereme třeba špatné boty pro své toulky přírodou, můžeme si tím i hodně zavařit. Protože ono se nechodí neudržovaným terénem zrovna pohodlně, a když se k tomu ještě přidají nedostatky, které mohou nesprávně zvolené boty mít, může být i ten nejhezčí výlet po nejkrásnějších koutech naší vlasti nebo ciziny i vyslovenými mukami.

Zkuste si třeba představit situaci, kdy jdete po kamenité cestě plné ostrého štěrku v botách s příliš měkkými a tenkými podrážkami. Co krok, to bolest a utrpení, jež spolehlivě přebije i všechno to krásné vůkol. Zkuste si představit, že si někde cestou naberete vodu nebo bláto do bot a pak v tom musíte vydržet ještě hodiny, ne-li dokonce dny. To si snad ani nechcete představovat, že?
Podobných nedostatků, které se mohou projevit při toulkách naší krajinou, může být celá řada. A co problém, to něco, čeho bychom se rádi vyvarovali.

vycházkové boty

A ono se takovým potížím vyhnout dá. A to docela snadno. Dokonalé trekové botytotiž zajistí pohodlnou chůzi všem, kteří na ně vsadí. V takových do přírody ideálních botách se totiž chodí i tím nejhroznějším terénem snadno, ty nikoho ze svých majitelů nezklamou. A kdo si je obuje, ten si může vychutnat podobné výšlapy dosyta.

A proto by podobné boty neměly chybět ani vám, jste-li svým přesvědčením výletníky. Protože jenom v nich je spolehnutí na to, že vše bude nejideálnější, jaké to jenom může být. Takovou obuv jen tak něco nenahradí. A jen ať vám klidně závidí všichni ti, kdo vyrážejí do terénu v jiných, nedokonalých botách.

Rubriky
Nákupy

Kvalitní betonový plot

Mnoho lidí si myslí, že plot je všeobecně k ničemu a nechává svůj pozemek otevřený. Ovšem tito lidé se velice pletou a plot má své opodstatnění a také velký význam. Díky plotu získáte soukromí a také větší pocit bezpečí. Nedostanou se k Vám také zloději, kteří hledají lup a ani zvěř, která v zimním období hledá potravu. Plot Vám také zkrášlí Vaše okolí a zvýší hodnotu celého komplexu. Pokud zvažujete výstavbu plotu, tak neváhejte a investujte do betonového plotu.

betonový plot

Betonový plot https://www.montazmpc.cz/, je velice oblíbený a staví ho stále více lidí. Betonové ploty se staví bez stavebního povolení a jsou nádherné na pohled. Do plotů si můžete vybrat výplně, které si určíte a také výšku plotu. Ta může dosahovat od 50 cm až do 300 cm a zaručí Vám soukromí, které Vám na Vaší zahradě chybí. Také Vám vytyčí hranici pozemku a budete mít klid od sousedů. Déle plot zaručuje protihlukovou a povětrnostní bariéru a budete tak mít na Vaší zahradě klid. Součástí plotu může být i vkusná vchodová branky, či vjezdová brána. Tyto brány mohou být taktéž plotové výplně, a to podle toho, jaké si určíte. Nejčastější verzí je však dřevo, kov, či plast. Betonový plot má také jednoduchý servis a dá se vystavět na jakémkoliv místě.

betonový plot

Na internetových stránkách této společnosti, se můžete podívat na fotografie přímo od zákazníků a dělat si tak obrázek o tom, jaký by se Vám líbil. Také jsou zde nafoceny branky a vjezdové brány. Ty mohou být samonosné posuvné, či dvoukřídlé. Samozřejmostí je, že jsou branky pozinkované a vydrží tak celou věčnost. Ovšem, pokud budete chtít, tak Vám je společnost dodá bez zinku.

Pokud tedy přemýšlíte, zda si vystavíte plot, tak zvažte betonovou verzi. Zaručeně se tomuto plotu nic nevyrovná a vy budete mít konečně soukromí, které si zasloužíte. Proto neváhejte a kontaktujte firmu už nyní.

Rubriky
Nákupy

Góji plné vitamínů a stopových prvků

Mezi superpotravinu výživoví odborníci a specialisté na zdravou výživu zařadili mezi jinými i kustovnici čínskou. Kustovnice je opadavý keř, jehož domovinou je už dle názvu střední a severní Čína a její plody můžeme také znát pod názvem g o d ž i nebo g o j i .

Kustovnice má široký záběr, protože se nepoužívají jen její plody, které u nás známe jako malé červené a zdravé šišulky, ale místní ji využívají téměř celou. A je škoda ji nevyužít. Plody a mladé listy jsou v Číně součástí běžného jídelníčku a přidávají se do salátů. Naopak plody, které známe my a kůra kořenů, jsou využívány v medicínském prostředí.

superpotravina goji

O góji je známo, že obsahuje polysacharidy a karotenoidy, flavonoidy, volné aminokyseliny, nezbytné vitamíny, mastné kyseliny, steroidy a další důležité látky. Je až k nevíře, jak takový maličký žlutooranžový plod, za jehož zbarvení může velké obsahové množství karotenoidů, dokáže pojmout takovou spoustu léčivých živin!

Pro pořádek si řekněme, že maličké góji obsahuje mnohem více karotenoidů, než třeba známá mrkev!

zdravá mrkev

Z vitamínů obsahuje kustovnice zejména:

  1. Vitamín B 2 – riboflavin.
  2. B 1 známý pod názvem thiamin.
  3. Nezbytný vitamín C, jehož množství je srovnatelné s obsahem céčka v citrusových plodech.
  4. Dále je to vitamín E, který známe pod pojmenováním tokoferol.

Z minerálních látek góji obsahuje:

  1. Železo.
  2. Mangan.
  3. Zinek.
  4. Chrom.
  5. Měď.
  6. Dvacet jedna stopových prvků, hlavně selen a kobalt.

Dále bychom mohli jmenovat flavonoidy, kumariny, mastné kyseliny, glycerogalaktolipidy, derivát dopaminu – hormonu dobré nálady, volné aminokyseliny, taurin a steroidy.

Máme za to, že již není potřeba vyjmenovávat další složitosti, ale je zapotřebí, abychom si uvědomili, jak je životodárné semínko góji a určitě se vyplatí mít doma góji 1 kilogram – alespoň, ale pozor! Ne nadarmo se říká, že denně bychom měli spořádat m a x i m á l n ě čtyřicet plodů, ne více, a to právě pro velký obsah výživových látek!

Rubriky
Nákupy

Shake na hubnutí? Co to je vlastně je?

Co to je shake na hubnutí? Už jste o něm někdy slyšeli nebo jste ho navíc už vyzkoušeli? Milujete různé příchutě nebo ne? Tak zavítejte k nám! Tak a teď si přiznejme barvu! Kdo taky někdy zkoušel shake na hubnutí a vůbec mu nechutnal? Nebo naopak se zamiloval? My vám dnes představujeme naše výrovky, které vám navíc dodají dostatek energie, která je pro tělo důležitá, abyste nebyli tak unavení. Navíc vás za vaší aktivitu šéf určitě pochválí! V čem jsou, shaky na hubnutí dobré? Ve většině případů obsahují probiotika, která dělají dobře našim střevům, a my se tak cítíme o mnoho lépe. Říka se tedy, že střeva jsou základem naší imunity.

zdravá strava

Pak to jsou vitamíny a minerály, a i vláknina, která pomáhá našemu tělu dobře trávit. Čímž potom nebude mít problém s vyprazdňováním. No a pokud nám dodávají mnoho energie, jak už jsme psali o pár řádků výše, tak jsou ideální volbou na dlouhé cesty. Protože moc dobře víme, že se nikdo z vás určitě nechce tahat s krabičkami, a mít tak zbytečně těžký batoh, ve kterém má určitě i nějaké to oblečení, pokud by se změnilo počasí. Jestliže jste navíc sportovec, tak toto je pro vás ideální volba. Plno sportovců je v této době zvyklých na tzv. tekuté jídlo. U nás si vyberete prostě každý sportovec, nebo ten kdo se sebou chce něco dělat, nebo se chce udržovat zdravý.

shake na hubnutí

Jestliže máte rádi příchuť vanilky, která vám v hlavě navodí vzpomínku na léto a na vanilkovou zmrzlinu, tak tu vám můžeme nabídnout. Kdo miluje čokoládu, a skoro denně si jí hojně dává, když přijde z práce nebo i v práci, když je unavený tak si u nás také vyberete. Nebo nechcete žádnou příchuť? Tak v tom vám mile rádi vyhovíme! Pokud navíc ještě sháníte shaker, který se jen tak nerozbije, tak máme krásný nerezový v bílé a černé barvě. Kdo miluje čekankový sirup, který se dá dát na pancakes, do jogurty nebo i kávy tak si jej může přidat do košíku. A co vkusný batoh nebo také jinak zvaný vak? Jak je libo! My máme prostě vše!