Rubriky
Peníze

Kdy se vyplatí americká hypotéka?

Není hypotéka jako hypotéka, zatímco na klasická se hodí převážně k financování vlastního bydlení a ta americká zase najde využití v řadě jiných faktorů. Co z toho vyplývá? Je americká hypotéka skutečně výhodnější než klasický hypoteční úvěr? Záleží na účelu, ke kterému jí chcete využít!

Je výhodnější sáhnout po účelové nebo neúčelové hypotéce?

Pokud chcete hypotékou financovat vlastní bydlení, což je mimo jiné nejčastější důvod, pro který se lidé rozhodnou bance uvázat, je výhodnější sáhnout po klasické hypotéce na bydlení. Jedná se sice o účelový úvěr, na druhou stranu možná i díky účelovosti nabízí jednu z nejvýhodnějších úrokových sazeb na trhu. I když vlivem inflace se i hypotéky dočkaly zdražování. Při účelovém úvěru je však zapotřebí veškeré výdaje spojené s čerpáním úvěru dokládat bance za pomoci faktur, účtenek atd. Mnoho lidí od tohoto druhu hypotéky odstupuje práv pro tolik nenáviděnou byrokracii, která je s ní spojená.

Úroková sazba

A jak je tomu s americkou hypotékou? Napřed je zapotřebí říci, že se nejedná o hypotéku v pravém slova smyslu. Spíše bychom jí nazvali jako dlouhodobý spotřebitelský úvěr s výhodnou úrokovou sazbou. Tady je legislativa přeci jenom mírnější, na druhou stranu je ale americká hypotéka opatřena vyšší úrokovou sazbou s kratší dobou fixace. Co to znamená? Na hypotéce výrazně přeplatíte a navíc vám banka garantuje fixní úrokovou sazbu jen na velmi krátké období. Pokud bude inflace i nadále stoupat, společně s ní bude stoupat i výše úroku.

Podpis smlouvy

Peníze z americké hypotéky však můžete využít dle svého uvážení na větší či menší investice, životní plány a sny. Nesmíme zapomenout zmínit ani nebankovní americkou hypotéku, která se v současné době stává produktem stále většího množství společností v nebankovním sektoru. Sáhnout by po ní měli hlavně ti, kterým žádost v bance nevyšla.