Rubriky
Nákupy

Oblečení podle poslední módy

Oblečení, které si kupujeme v běžných obchodních řetězcích není nijak kvalitní. A kvalita je přece to, co u svého oblečení hledáme, ne? Je přece velmi důležité, aby materiál, který máme přímo na své kůži byl nejlépe přírodní nebo alespoň vyrobený kvalitně. Stejně tak barvy a další chemikálie na povrchu oblečená by měly být aspoň prověřeny, že neškodí lidskému zdraví. Toto jsou ovšem požadavky, které nemůžeme očekávat u oblečení, které si kupujeme v běžných obchodem, které najdeme v jakémkoli nákupním centru. Je velmi důležité i zamyslet se nad tím, kde je naše oblečení vyráběno, a to z důvodu dětské práce.

retro móda

Některé snad napadne, že se jedná o problém, který je již dávno přežitý a v dnešní době se již nevyskytuje. Opak je pravdou. Naše oblečení pochází nejčastěji z oblasti Bangladéše, Číny, Indie a dalších asijských zemí, kde je procento dětské práce velmi vysoké. Jedná se o problém velmi velký a složitý, který byl v naší společnosti odstrčen na okraj, právě pro svou složitost a to, že se nás bezprostředně netýká. Jednoduše, myjeme si alibisticky nad ním ruce.

retro oblečení

Pokud budeme nad svým oblečením uvažovat do hloubky, uvědomíme si, že existují různá řešení výše zmíněných problémů. Jedním z nich je nakupování oblečení v second handech. Právě sem v poslední době často zavítají módní návrháři, kteří zde shání kousky, které by již v běžných řetězcích najít nemohli. Bazar second hand Semoda je také dobrým místem, pro nákup dnes moderních kousků. Jak už si jistě mnozí zákazníci všimli, na přehlídkových molech letí kousky, které jako by vypadly z devadesátých let. Stejně jako dříve i dnes jsou velmi oblíbené oděvy retro či vintage a právě teď se obzvlášť mladá generace zaměřuje nejvíce právě na devadesátá léta. Takže, pokud chcete být moderní a mít oblečení podle poslední módy, vzhůru do secondhandů!