Obtěžují Vás lupy a svědění hlavy? Vše, co potřebujete je zázvor

Příběh zázvoru je starý více než 5000 let, kdy starověký čínský filosof Konfucius objevil jeho léčivé síly a Římané ho považovali za symbol bohatství a plodnosti. Ve 13. století byl sušen a expedován do různých koutů světa. V té době byla cena libry zázvoru stejná jako cena celé ovce.  
Je jedním z koření, která mají zázračné účinky na naše zdraví. Nejen, že zvyšuje chuť mnoha pokrmů, ale umí si poradit i se zažívacími potížemi, nachlazením a kašlem, ulevuje nám od bolesti, pomáhá proti nespavosti a horečce. Díky přítomnosti antioxidantu zingeronu, který obsahuje, je také dobrý v boji proti zánětu v těle.
Ač je často označovaný jako kořen, jedná se vlastně o stonek, který roste pod zemí. Má velmi pozitivní vliv také na naši krásu. Jeho šťáva může být přidána do obličejových a vlasových masek proti infekci kůže či pokožky hlavy. Mohou za to hlavně jeho antibakteriální a antimikrobiální schopnosti.  Zde je návod, jak ji použít k získání zdravé a bezproblémové pokožce hlavy.
držet si vlasy
Jak udělat masku ze zázvoru proti lupům a svědění pokožky hlavy:
1.       Vezměte čerstvý kořen zázvoru a nakrájejte ho na kousky ostrým nožem nebo nastrouhejte
2.       Přidejte trochu nakrájeného nebo nastrouhaného zázvoru do vody a nechte jej vařit na nízkém plameni. Barva vody se začne pomalu měnit a po několika minutách bude průsvitně žlutá nebo mírně zablácená
3.       Vyjměte vodu z plamene a sceďte ji přes jemné síto
4.       Zbytkový zázvor v sítu ještě pořádně promačkejte, abyste získali maximum šťávy
5.       Nechte vodu vychladnout a poté ji přelijte do rozprašovače, kterým snadno aplikujete přímo na pokožku hlavy nebo můžete vmíchat do olivového oleje, který nanášíte přímo na pokožku
dóza na zázvor
Nechte masku působit půl hodiny a poté ji opláchněte jemným šamponem proti lupům. Proces opakujte jednou týdně. V případě neúspěchu je důležité poradit se se svým dermatologem o jiném postupu léčby než přírodní cestou.