Rubriky
Nákupy

Buďte připraveni

Přepadení na ulici nebo v temném koutě parku se může stát každému z nás, bez rozdílu věku i pohlaví. Dokážeme se vůbec ubránit, víme alespoň jak se v takové situaci zachovat? Určitě většina z přepadených neoplývá znalostí bojového umění nebo sebeobrany. Zůstat v klidu a zachovat si chladnou hlavu bude v takové krizové situaci asi velmi těžké.
trénink boje

Co tedy dělat?

Jako prevenci můžete absolvovat kurz sebeobrany. Otázka je, zda sebeobranu budete schopni vůbec v praxi použít. Realita je bohužel dost odlišná od té v tělocvičně. Rozhodně to stojí za vyzkoušení. Znalost sebeobrany se vám určitě neztratí a možnost ubránit se útočníkovi se přeci jen zvýší.

Další z možností jak předejít nějakému fatálnímu útoku je odevzdat útočníkovi, to co od nás požaduje. Za zachování zdraví nebo dokonce života určitě stojí obětovat peněženku nebo mobilní telefon.

V kabelce žádné ženy by neměl chybět pepřový sprej. Útočníka dokáže alespoň na chvíli zaplašit. Snažte se zasáhnout co nejvíce oční partie.

Pořídit si můžete paralyzér. Je sice vysoce účinný, ale použití vám komplikuje nutnost přiblížit se útočníkovi téměř na dosah, abyste byli schopni ho zasáhnout. Agresivní a silný útočník vám nejspíš paralyzér sebere a vy budete ještě ve větším ohrožení.
obrana ženy

Není dnes už výjimkou, že někteří občané vlastní zbrojní průkaz spolu se zbraní. V tomto případě, ale bude velice komplikované odhadnout situaci, kdy máte zbraň použít.

Daleko jednodušší rozhodování budete mít u použití plynové zbraně. Na životě tím nikoho neohrozíte a k použití při sebeobraně se vám může stát neocenitelným pomocníkem. Plynové pistole jsou od střelných zbraní téměř k nerozeznání.

Abyste přepadení předešli, pohybujte se raději co nejvíce na osvětlených místech a občas se podívejte, jestli vás někdo nesleduje. Vyhledávejte taková místa, kde se nachází větší počet lidí.