Dnešní pokrokové technologie, aneb vlivem čeho člověk pomalu degeneruje


V dnešní uspěchané době se můžeme setkat s mnoha faktory, které ovlivňují život člověka, který mnohdy nemá ani čas aby si sednul a vychutnal si daný okamžik.

Dnešní firmy v tom vidí tahač, a tak se soustřeďují na tom, aby spojily co nejvíce věcí dohromady.

Jedním z těchto součástí dnešní vyvíjející se civilizace je připojování všeho na internet, což může mít na člověka špatný vliv.
pc kriminalita
Jednou z možných věcí je například to, aby člověk “nezlenivěl” a nezačal se ve všem spoléhat na techniku a různé ovladače všeho, místo sebe, což by mu časem přineslo mimo jiné i zdravotní problémy.
dálkové ovládání

Reálná rizika vývoje a připojování na internet

S neustálým pokrokem a připojováním na internet vznikají nové možné problémy, nejčastějšími z nich jsou např.: možnost ovládání domácích spotřebičů na dálku cizí osobou, monitorování domácnosti či způsobení škody na majetku.

Pojďme si projít následující rizika:

·         Možnost dálkového ovládání
Jedním z největších problémů je možnost nabourání se a ovládání v podstatě všeho co máte v domě napojeného na internet, toto je také první milník se kterým se firmy budou potýkat a který je rizikem pro všechny, kteří si s počítačemi nerozumí.·         Monitorování domácnosti
Mnoho dnešních přístrojů má funkce které mnoho z nás nepoužívá, avšak chytrý člověk si pomocí nich dokáže zjistit např. kdy docházíte z práce nebo kdy do ní odjíždíte, což je dalším rizikem.·         Způsobení majetné škody
V případě že by se našel někdo, komu by reálně šlo o způsobení škody, nebylo by pro něj problém využít právě domácích spotřebičů k těmto věcem zrovna tehdy, kdy by majitel nebyl doma.·         Ostatní
Za zmínku stojí také možnost zničení ekonomiky domácnosti, např. formou zapínání všech připojených spotřebičů v intervalech zjištěných z bodů výše během toho co není nikdo doma a následného vypínání po příchodu domů.
Pro případného narušitele by nebyl problém vymazat “provozní historii” spotřebičů.

Závěrem

Závěrem se tedy musíme sami sebe zeptat, zda-li jsme ochotni podpořit tento nový věk elektroniky v době, kdy bude nejvíce zranitelný.
Vyplatí se člověku akceptovat tyto rizika, které by s sebou přinesly nemalé finanční výdaje, různé formy nebezpečí, možné zdravotní problémy a závislost na technologiích, na úkor zkrácení pár minut denně?