TOP 5 pravidel při výběru plavek na plnoštíhlou postavu

1.       Zjistěte si svůj typ postavy
Je velký rozdíl, pokud jste typ hruška, jablko nebo přesýpací hodiny. Najděte si, jaký typ vám odpovídá – v tabulkách se obvykle i dočtete, jaké problémové partie zakrývat. Až budete vybírat plavky, mějte na paměti, že jejich styl musí vaší postavě lichotit a od nedokonalostí odvádět pozornost!
opalování na lehátku
2.       Zbytečně neupoutávejte pozornost
Spousta žen ovšem v horlivé snaze zakrýt špíčky na stehnech, nebo schovat bříško volí nepřirozené střihy, které se k nim nehodí a na nedokonalou zónu paradoxně ukazují a křičí do světa, že se nositelka za svou postavu stydí, což obvykle škodí víc, než nějaké to kilo navíc. Typickým příkladem jsou mladé maminky v plavkách se sukýnkou, případně dívky v černých lesklých jednodílných plavkách. Nenechte se svazovat svými mírami a noste plavky, ve kterých se budete cítit!

3.       Žádné průstřihy
Módou posledních let jsou plavky s průstřihy, ať už dvoudílné se zvýšeným pasem, nebo jednodílné s proužky na bocích či přes břicho. Obchody je často nabízejí i v sekci pro plnoštíhlé. Přestože je tenhle styl velmi líbivý a evokuje spalující léto u moře, pokud nejste sportovkyně s dokonale plochým břichem a pevnými boky, rovnou na průstřihy zapomeňte. Jednodílné sexy plavky, ze kterých vám polezou madla lásky, a bude se vylívat pupík, vám opravdu dobrou službu na dovolené neudělají. Navíc se vám pruhy vypálí a hned připomínáte vafle. 

4.       Vhodný vzor
Leopardí vzory, puntíky, i růžičky, to všechno dává už na dálku jasné znamení, že vám šlo hlavně o zeštíhlující efekt. A obvykle to nefunguje. Neřiďte se pravidlem, že čím divočejší plavky, tím míň jste vidět vy. Přestože neexistuje univerzální recept na vhodnou barevnost, měla by ladit s vaším obvyklým stylem. Pokud jste něžná víla celoročně, pak směle do kytiček. Ale pokud je váš šatník složený z černé, bílé a modré, nebude pro vás tygří úbor tou správnou volbou.
modelka na kolenou
5.       Správná podprsenka
Posledním a vcelku nejzásadnějším prohřeškem ve výběru plavek bývá chybná velikost podprsenky. Ženy neustále volí menší čísla, než by jejich dekoltu seděla. A pak se roztékají do stran a působí dojem, že mají plavky mladší sestry. Proto se postavte k výběru podprsenky čelem – nebojte se přiznat, že máte velikost D, a zvolte správně vyztužený vršek, aby vám prsa udržel elegantní i při skotačení ve vodě. Pokud jste naopak vnadami nebyla příliš obdařena, sáhněte po push-up efektu, ovšem nepřežeňte to, aby vám neodstávaly prázdné vycpávky, až vylezete z vody!