Rubriky
Nákupy

Vybíráme nábytek do dětského pokoje

Ještě před samotným nákupem nábytku do dětského pokoje bychom si měli ujasnit, kolik peněz jsme ochotni do dětského pokoje investovat. Rodinný rozpočet není nafukovací, přesto se jedná o dětský pokoj, což je ta poslední věc, na které bychom chtěli šetřit. Volte proto zlatou střední cestu, investujte do postele s kvalitní matraci, které zajistí dítěti optimální oporu páteře a zdravý růst a vývoj.

 

Zdi a podlaha ještě před nábytkem

Děti by se v první řadě měli ve svém pokoji cítit dobře, jsou to přeci právě oni, které zde budou trávit nejvíc času. I stěny a podlaha potřebují trochu péče, tmavé barvy do dětského pokoje budou působit depresivně, sněhobílá zase příliš nudně, ideálním řešením budou světlé pastelové tóny. Ty celý pokoj krásně rozzáří a opticky zvětší. Na podlaze je ideální koberec, děti tráví spoustu času na zemi a koberec je bude příjemně hřát. Navíc izoluje hluk, což také jistě uvítáte.

 

dětský poko

Nábytek musí být v první řadě zdravotně nezávadný a bezpečný

Vybavit dětský pokoj kvalitním a bezpečným nábytkem není nic jednoduchého. Nekvalitní materiál nebo ostré hrany do dětského pokoje rozhodně nepatří! V tomto případě se hodí sáhnout po masivním dřevu, které je odolné, životnost vysoká a hlavně je zdravotně nezávadný. V tomto případě však musíte počítat s vyššími pořizovacími náklady, ale nábytek z masivu je nadčasový a v případě vhodného výběru může dítěti vydržet až do dospělosti.

 

 

dítě s  knížkou

Vybavení se mění společně s věkem dítěte

Některé kusy nábytku dítě uvítá v každém věku, jiné kusy jsou zase natolik specifické, že je dítě využije jen v určitém stádiu života. Do té první skupiny může s klidným svědomím zařadit postel, praktické jsou ty s úložnými prostory. Na ty nikdy nezapomínejte, úložných prostorů by mělo být v dětském pokoji vždy dostatek.

 

Pro větší děti se už bude hodit kvalitní šatní skříň. Ideální variantou pak budou vestavěné skříně, které se přizpůsobí danému prostoru a jejich vnitřní dispozici si můžeme navrhnout dle libosti.