Rubriky
Firmy

Udržovaná zahrada

Máme doma na vesnici opravdu velký kus zahrady. A jistě mi dáte za pravdu, že údržba veliké zahrady dá taky opravdu hodně času. Možná si myslíte, že v zimě to moc náročné není, možná máte z půlky taky pravdu. Protože opravdu to není náročné se v zimě starat o trávník, protože tráva je většinu času pod sněhem. Ale poslední dobou máme problémy, že jak moc nesněží, tak je celá půda na zahradě tak rozmáčená, že je tam úplné bláto a nedá se v tom ani chodit. Nicméně ale na jaře http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/patrasova-dagmar/brouci-na-jare-518892 a v létě a na podzim to nastává ta chvíle, kde péče o zahradu a o trávník je velice složitá a náročná.

Mám ráda pěknou zahradu.

A na jaře musíme pohnojit všechno, co se dá tečka. A to včetně květin, taky trávníku anebo ovocných keřů a stromů. Protože jsem si řekla, že bych si někdy objednala taky někoho, kdo seká trávu profesionálně. Víte, mě to moc nebaví pravidelně pečovat o trávník. A samozřejmě, že bych to nechtěla zadarmo. Proto jsem se taky podívala na webové stránky seceni-mulcovani.cz, kde jsem se podívala na ceník sečení trávy A musím uznat, že zase tak moc drahé to není. Představovala jsem si opravdu šílenou cenu, která bude tak veliká, že se to nebudu moct dovolit.

Mám moc ráda zeleň.

Nakonec to všechno dopadlo dobře a zjistila jsem, že ceník sekání trávy není hrozný, takže to vypadá tak, že si tento rok už někoho pozvu. Opravdu už mě nebaví sekat tak velkou rozsáhlost trávy, takže si raději najmu někoho, kdo se mi o můj trávník bude opravdu pečlivě a pravidelně starat. Nemám totiž ráda trávník, který je neudržovaný. Proto taky nerozumím tomu, proč si lidé pořizují velké zahrady nebo si tam dávají květiny, když potom mají zahradu opravdu nepěkně zarostlou nebo hodně neudržovanou Vím sama, proč o tom mluvím. Já dříve taky měla špatnou zahradu, ale pak jsem si řekla dost a dala jsem ji dokupy. Nemám ani moc času, takže bych chtěla zaměstnat někoho na sekání trávy.