Rubriky
Politika

Politické dění

Politika je něco, co dokáže rozhádat skupinky lidí, ne-li i rodiny. Musím říct, že mě se to jednou týkalo a byla jsem z toho velmi nešťastná. Bylo to asi před pěti lety, kdy jsem se s otcem jen tak dívala na film. Byla potom reklama a dávali tam nějakou upoutávku na politiku a nějaké okolnosti kolem. Já jsem ze srandy něco jen tak plácla a otec si to vzal velmi osobně. Chápete to? Jen jsem řekla vtipnou poznámku na vlastně úplně cizího člověka a otec se na mě urazil. Musím říct, že jsem byla velmi v šoku. Potom jsem si říkala, že si otec asi dělá srandu, ale on to myslel vážně. Takže já jen utrousím poznámku na politika, kterého otec uznává, on se na mě naštve.

O politice se dá mluvit i hodiny

Nechápala jsem to. Sice uznávám, že ta poznámka nebyla zrovna dvakrát slušná, ale chápejte mě. Byla to ode mě sranda a myslela jsem, že to otec nebude brát vážně. Asi deset minut byl klid. K mému neštěstí se reklama ještě jednou opakovala.  No, teda spíše asi kampaň to byla než reklama. Ale to je jedno. A jakmile kampaň skončila a začal film, tak se otec najednou rozmluvil. Říkal, jaký politik a jaká strana chce pro nás to nejlepší a zeptal se mě, jestli půjdu volit tu jeho vyvolenou stranu. Musím říct, že jsem o té straně nevěděla zhola nic. Já se tak nějak obecně o politiku moc nezajímám, sleduji jen to, co je ve zprávách, jinak další informace záměrně nevyhledávám. To můj otec je teda jiná liga. Dokáže hodinu na internetu číst politické dění a taky si u toho pěkně zanadávat. Vždyť se s ním nebaví ani jeden kolega v práci, jak stále hovoří jen o politice. Jedny politické strany pomlouvá, další vychvaluje do nebes. Musím říct, že mě už s tím dost štve. 

Politika je ošemetné téma

A nejsem sama. Maminka už taky nadává, jak otec všem cpe svoje politické názory a téměř nás nutí, abychom volili toho, koho chce on. Já jsem se ale už jemu jednou vzepřela. Prostě jsem mu řekla, co si obecně o politice myslím, že ji nesleduji a je mi po tom nic. Můj cíl zájmu je spíše ekologie a moje studium než nějaké politické dění. Sice ano, někdy na to kouknu, ale jen kvůli tomu, abych měla o tom nějaký přehled, jako každý občan.