Rubriky
Zvířata

Pořízení psího mazlíčka

Věrný přítel

Již od nepaměti je pes považován za přítele člověka, přičemž rozhodně to platí stále. Řada domácností jej vlastní a berou ho jako plnohodnotného člena rodiny. Je to parťák, který vždy stojí při nás, přičemž dokáže náš život udělat opravdu radostnější, což má rozhodně pozitivní vliv na náš život. Přeci jen spousta z nás má své starosti a zažíváme nějaký ten stres, takže je radost přijít domů, kde na nás už čeká tento mazlíček.

ležící pes

Následně s ním můžeme jít ven a hezky si pročistit hlavu. Zároveň Vás s ním opustí pocit samoty. Je mnoho aktivit, které s ním můžete dělat, přičemž jistě bude spokojený pes i Vy, což je důležité. Také je to skvělý hlídač, protože tento živočišný druh si své území chrání. Stačí když někdo projde kolem plotu a pes k němu běží, aby štěkal a tím dál najevo, že tohle je jeho území, kam cizí nesmí. Naopak k rodině je přátelský, tulí se a nikdy by Vám neudělal nic špatného. Tedy nemůžeme počítat třeba rozkousanou botu.

Musíme se mu věnovat

Pejsek je společenský tvor, který vyžaduje pozornost. To znamená, že s ním musíme trávit dostatek času, přičemž on si užívá každou minutu, kterou může být se svým páníčkem a ostatními členy rodiny. Před pořízením je na to potřeba myslet, protože když nemáme třeba kvůli zaměstnání čas, tak bude lepší zvolit méně náročného domácího mazlíčka. Jakmile si domů přineseme štěně, tak je zapotřebí jej cvičit, aby nás poslouchalo.

procházka se psem

Ovládání základních povelů je nezbytné k normálnímu fungování mezi námi. Když s ním jdeme třeba na zahradu a potom chceme, aby se vrátil domů, tak přece musí na náš povel přiběhnout. Musíte být trpělivý, protože než se povely naučí, tak to bude nějakou dobu trvat. Nezapomeňte jej vždy řádně odměnit za snahu, protože potom bude mít motivaci nás poslouchat. Kromě výcviku je potřeba psovi zajistit dobrou zdravotní péči, vhodné krmivo, pelíšek a neměly by chybět ani nějaké ty hračky.