Rubriky
Nákupy

Sama žena na cestách

Jste zrovna bez partnera, bez rodiny anebo z nějakého osobního důvodu nemáte s kým byste vyrazila na dovolenou, na výlet či cestovat.
 
Je logické, že jako žena máte i obavy o svoje bezpečí. Ženy jsou chápány a opravdu jsou to něžnější pohlaví. V souboji muž žena bychom vyšly vítězně jen ve vzácných případech. Ovšem, výjimku tvoří ženy věnující se nějakému z bojových umění – karate, judo, aikido, aj.
 
Vraťme se zpět k problematice ženy samotné na cestách, zejména pak v cizině. Je obecně známo, že ženy mívají větší problémy se vyznat v mapách, zorientovat se na neznámém místě, proto rádi cestují s průvodci, cestovními agenturami.
 
Pokud byste ale chtěli zkusit něco nového, nejezdit samotné jenom za pomocí agentur, nabízíme jeden typ. Už jste slyšeli o couchsurfingu? Jedna z největších komunit svého druhu, která sdružuje nadšence volného cestování. Na webové stránce si vytvoříte profil a už může poptávat ubytování po celém světě. Můžete i nabízet, že naopak vy budete někoho hostit.
 
Couchsurfing není ale jen o přespání u někoho někde ve světě. Můžete se sejít jen na společný výlet, ukázku města, nechat si poradit, co v daném městě navštívit, kde vaří místní specialityapod.
 
Ale i tento typ cestování má svá pravidla. Většina vašich hostů je slušná, ale nikdy nevíte, na koho můžete narazit. Za peníze je možné si profil na couchsurfingu prověřit, že se nejedná o falešný účet.
 
Určitě doporučujeme se s vaším průvodcem či poskytovatelem zázemí spojit více – Facebook, e-mailová korespondence, zavolat si přes Skype. Zkuste si vyjasnit pravidla krátkodobého společného soužití dopředu, zjistit, kolik na vás bude mít dotyčný času, zda můžete u něho/ní doma vařit apod.
 
Nebojte se cestovat sama, naopak využijte to jako vaši výhodu. Na couchsurfingu je mnohem snazší si najít kamarády, když jste sama cestovatelka, než když vás cestuje více. A nezapomeňte na malý dáreček pro vašeho nového kamaráda, potěší i drobnost.