Rubriky
Firmy

Když se při vyklízení bytů narazí na problém

Vyklízení bytů a nebytových prostor může být zdánlivě snadným pracovním úkonem, ale v některých situacích se sami přesvědčíte o tom, že tomu tak vůbec nemusí být.

Plynové spotřebiče – chystáte-li se k vyklízení bytů sami, anebo máte-li na tento proces najatou specializovanou firmu, ani v jednom případě není přípustné provádět odpojení plynových spotřebičů tímto způsobem. O to musíte požádat pouze instalatéry – plynaře, kteří disponují platným certifikátem a odbornou způsobilostí. Se zemním plynem si není radno zahrávat a k výbuchu tu může dojít velice snadno. V některých případech se k vyklízení bytů pozve i elektrikář, např. je-li zapotřebí odborně odpojit některé elektrické spotřebiče, např. varnou desku, stropní a nástěnná svítidla atp.

dřevěné bedýnky

Výroba a užívání drog – že je výroba a konzumace tzv. tvrdých drog zakázána, ví snad každý, ale i přesto mezi námi žijí lidé, co zákazy nedodržují. Někteří z nich mohou obývat pronajaté byty, a vyklidit byt po těchto individuích je nezávidění hodná situace. Mohou být v bytě přítomny použité injekční stříkačky a jehly, samozřejmě od krve, a poměrně jednoduše se tu můžete nakazit nějakou nebezpečnou infekcí. Profesionální vyklízecí firmy s tím počítají, ale mnozí amatéři, co vyklízí byty na vlastní pěst, si to vůbec nemusí uvědomit a mohou se o některé předměty poranit.

nepořádek v domě

Chovatelé exotického zvířectva – dalším důvodem, proč si na vyklízení sjednat profesionály, jsou i situace, kdy v bytě pobýval nadšenec – chovatel nebezpečných zvířat. Mohou to být např. pavouci, štíři a hadi, z nichž někteří mohli uniknout do okolního prostoru a tam se rozmnožit. Mohou být uschovaní pod postelí, za matrací, v polstrování křesel, pod kobercem či v šatní skříni. Profesionální firma pak může požádat i o součinnost policie, která povolá specialisty a vyklízení bytu pak probíhá ve zvláštním režimu. Rozhodně se však nepokoušejte takto podezřelé prostory vyklízet sami, riskujete život a toto již není žádná legrace.